"Přináším vám do života barvy díky malování, a díky arteterapii zase porozumění sami sobě."

Co dělám teď?

Dnes jsem arteterapeutkou a také lektoruji zážitkové malování a pořádám arteterapeutické a výtvarné workshopy pro různé cílové skupiny jako jsou senioři a dospělí.

Mám vystudovaný obor arteterapii, jsem členkou České
Arteterapeutické Asociace a věnuji se vlastní výtvarné volné tvorbě.

Proč zrovna arteterapie?

Cesta k arteterapii samotné pro mě byla dlouhá, ale zároveň velmi obohacující. Hlavním důvodem proč se do tohoto oboru pouštím je, že mám na vlastní kůži vyzkoušeno jak moc arteterapie pomáhá.

Vždycky mě trápil nedostatek podpory, jak pro mladé lidi tak kohokoliv kdo takzvaně nezapadá do škatulek, je na okraji sociální vyloučenosti nebo zkrátka nerozumí sám sobě. 

A právě v tomhle, je arteterapie (jako jedna z druhů expresivních terapií) jedna z nejefektivnějších metod jak se dostat sám k sobě a najít další způsoby jak se například vypořádat se svojí životní situací.

Arteterapie pomáhá i tam, kde je o některém tématu těžké mluvit, ale možná se dá výtvarně ztvárnit a začít tak proces vyrovnávání se s ním. 

Jak může arteterapie pomoci právě Vám?

  • Jde o formu terapie, kde můžete méně mluvit. Je tedy ideální když zpracováváte náročnější téma nebo se nevyznáte sami v sobě a chcete poodhalit případný rozpor mezi tím co prožíváte, a co si myslíte, že prožíváte.
  • Jste zaseklí v jednom a tom samém prožívání nebo situaci a nevíte jak z ní ven. V idee, když to dovedete na papíře, půjde Vám to lépe i v životě můžete najít onen důležitý první záchytný bod změny.
  • Máte v životě málo barev a rádi zkoušíte nové techniky i když neumíte malovat, respektive si myslíte že neumíte malovat 🙂 v arteterapii není výtvarná zdatnost důležitá, důležitá je odvaha pustit se do něčeho nového a s tím Vám ráda pomůžu.